Jan Daniel Bláha Vás vítá na svých www stránkách

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktuality:

Kartografie/kulturní styly map: V rámci rozhlasového pořadu ČRo Vltava Páteční večer byl v pátek dne 20. 6. odvysílán pořad Jak to vidí děti z Papuy, který s redaktorkou Marií Polákovou připravil kolega Martin Soukup a do něhož jsem dostal možnost pár slovy přispět. (25.06.2014)

Publikace: V rámci institu pro studium literatury vyšla recenze monografie Felicién Rops - enfant terrible dekadence autorky Barbory Půtové. (11.06.2014)

Publikace: V těchto měsících vychází hned čtyři knihy, pro něž jsem v uplynulých letech připravoval mapy. První se jmenuje Antropologie a Melanésie (autor Martin Soukup), druhou je monografie Felicién Rops - enfant terrible dekadence (autorka Barbora Půtová), třetí Od Sarajeva po Hirošimu. Válka a mír v první polovině 20. století (autor Jan Eichler), konečně čtvrtou je kniha Náboženství v ruské kultuře (autor Hanuš Nykl). (05.04.2014)

Kartografie, estetika: V březnu 2014 se za mé účasti uskutečnil seminář Estetické hodnoty v kartografické tvorbě na Masarykově univerzitě v Brně. (28.03.2014)

Kartografie/kulturologie: V listopadu jsem se zúčastnil projektu Café Nobel s příspěvkem Jak dostat kulatou Zemi do placaté mapy (pro děti) a společně s doc. Martinem Soukupem s příspěvkem Proč Papuánci kreslí v mapách květiny (26.11.2013)

Kartografie: Na sklonku listopadu jsem vystoupil v pořadu Planetárium ČRo Sever a s redaktorem F. Velinským hovořil o historii a současnosti atlasů. V průběhu května jsme společně hovořili o historii kartografie (1. díl, 2. díl) (08.06.2013)

Výuka: Do sekce "Výuka" byl přidán připravovaný volitelný předmět "Interdisciplinární přístupy ke kartografické tvorbě", s jehož výukou se počítá od letního semestru 2012/2013. Předmět je věnován především humanitnímu přístupu, který bývá často opomíjen. (27.11.2012)

Další projekty: Společně s vídeňskými kolegy jsme realizovali již počtvrté náš společný workshop Muss ein Globus rund sein? v rámci vídeňské KinderUni. Letos se tato akce konala již podesáté, a to za účasti rakouského prezidenta Heinze Fischera. (21.07.2012)

WWW: Omlouváme se, ale některé části webové stránky nejsou ještě plně funkční. Prozatím optimalizováno pro prohlížeč Mozilla Firefox. (18.01.2009)